logo
Adres : Karsy 52,
62-571, Stare Miasto, Polska
sekretariat@robak.konin.pl

GŁOWICE MAGNETYCZNE TWIST-OFF (GMT-62 I GMT-82)

Zastosowanie

Głowice zamykające typu  GMT-62  oraz GMT-82 są urządzeniami współpracującymi z różnego typu zamykarkami . Mogą być instalowane na zamykarkach produkowanych przez  firmę  ROBAK  jak również STORK, ALCOA Aroll, Zalkin. Konstrukcja urządzenia zamykającego  powinny zapewnić  wykonanie odpowiedniej ilości obrotów. Konstrukcja krzywki sinusoidalnej musi charakteryzować się podwójnym skokiem umożliwiając pobranie nakrętki z talerza podającego oraz wykonanie  operacji zamknięcia z odpowiednim momentem dokręcającym. Końcówki  zakręcające nakrętkę są wymienne i wyłożone specjalnym rodzajem tworzywa zapewniającym odpowiedni współczynnik tarcia jak również długotrwałe użytkowanie. Moment dokręcający jest precyzyjnie regulowany za pomocą sprzęgła magnetycznego wyposażonego w magnesy Neodymowe typu N38.

Głowice zamykające typu  GMT-62  oraz GMT-82 służą do wykonywania zamknięć zakrywką typu Twist – Off  składającej się z zakrywki aluminiowej z umieszczoną w środku wkładką z tworzywa. Są  wykonywane w bardzo szerokim wachlarzu średnic.

Wykonując odpowiednią modyfikacja końcówek zamykających można przystosować  głowice do zamykania różnorodnych nakrętek wykonanych zarówno z aluminium jak i tworzywa.  Bardzo szeroki zakres średnic stosowanych nakrętek jaki i ich kształt czyni głowice bardzo uniwersalnymi. Stosowanie ich obecnie jest bardzo rozpowszechnione w przemyśle spożywczym, spirytusowym, kosmetycznym, chemicznym itp.

 
twist off

Dane techniczne

Średnica głowicy89 mm
Wysokość głowicy340 mm
Masa5 kg