logo
Adres : Karsy 52,
62-571, Stare Miasto, Polska
sekretariat@robak.konin.pl

Napełniarki próżniowe

Zastosowanie napełniarek próżniowych

Automatyczna napełniarka próżniowa typ ANP-05 przeznaczona jest do napełniania napojami niegazowanymi, wyrobami alkoholowymi a także innymi cieczami nie pieniącymi się, butelek o różnych pojemnościach 
i wysokościach.
 
Opis techniczny
Napełniarka napełnia opakowania w systemie „na poziom”. Nalew grawitacyjny wspomagany próżnią pozwala na bezproblemowe napełnianie.
Nadmiar produktu przewodem przelewowym nalewaka kierowany jest do zbiornika przelewowego. Pneumatyczna pompa membranowa zawraca przelany produkt ze zbiornika przelewowego do zbiornika zasilającego. Zastosowana próżnia powoduje przyspieszenie napełniania. Urządzenie działa w sposób liniowy. Do napełniarki puste opakowania przenoszone są przez przenośnik płytkowy. Czujnik odlicza odpowiednią ilość opakowań w zależności od ilości nalewaków i zamyka blokadę wejściową. Następuje cykl nalewu. Opakowania są pozycjonowane z użyciem grzebienia pozycjonującego i opuszczane są nalewaki. Rozpoczyna się proces nalewania „na poziom”. Po zakończeniu nalewu  nalewaki podnoszą się do góry, grzebień pozycjonujący „wypuszcza” opakowania, otwiera się blokada wyjściowa  i napełnione opakowania opuszczają napełniarkę.
 
17.71.00 Automatyczna Liniowa napeniarka prniowa typu ANP

Dane techniczne

Napełniarka ANP-05, ANP-10
Obsługa (osób)1
Wydajność (but/godz.) dla but 500 mldo 2000 
Ilośc nalewaków5-10
Moc zainstalowana (kW)1,5
Napięcie zasilania (V)400
Masa (kg)1500
Nominalne zużycie powietrza (Nl/min)200

 

Napełniarka do butelek – zalety

Automatyzacja procesu napełniania butelek przynosi wiele korzyści dla przedsiębiorstw. Przede wszystkim pozwala na znaczną oszczędność czasu i pracy, co przekłada się na niższe koszty produkcji oraz większą efektywność działania. Ponadto dzięki zastosowaniu napełniarek możliwe jest utrzymanie wysokich standardów higieny oraz precyzyjne dawkowanie płynów, co wpływa na jakość finalnego produktu. Inną zaletą stosowania napełniarek do butelek jest możliwość szybkiego dostosowania maszyny do różnych rodzajów opakowań oraz płynów. Nowoczesne urządzenia tego typu są wyposażone w systemy sterowania, które pozwalają na łatwe zmiany ustawień oraz regulację parametrów pracy maszyny. Ponadto można je łatwo dostosować do innych urządzeń na liniach produkcyjnych, takich jak orientatory nakrętek.

Napełniarki do butelek są niezbędnym elementem procesu produkcyjnego w wielu branżach. Ich zastosowanie przyczynia się do zwiększenia efektywności działalności przedsiębiorstw oraz poprawy jakości oferowanych produktów. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, chemicznym oraz farmaceutycznym. Ich głównym zadaniem jest automatyczne napełnianie butelek różnego rodzaju płynami, takimi jak napoje, soki, oleje, syropy, krople do oczu, balsamy do ciała czy środki czystości. Wykorzystanie napełniarek jest szczególnie korzystne w tych branżach ze względu na konieczność zachowania wysokich standardów higieny oraz precyzyjnego dawkowania płynów. Pozwala to także na eliminację ryzyka związanego z ręcznym napełnianiem butelek chemikaliami.