logo
Adres : Karsy 52,
62-571, Stare Miasto, Polska
sekretariat@robak.konin.pl

LINIOWA PRZEDMUCHIWARKA BUTELEK TYPU LPB

Zastosowanie

Liniowa Przedmuchiwarka Butelek typu LPB  jest przeznaczona do usuwania wody ze ścianek wewnętrznych opakowań szklanych przed ich napełnieniem. Przedmuchiwarka opakowań przeznaczona jest do usuwania cieczy z wnętrza opakowań (butelki, słoiki, tp.). Wydajność systemu zależna jest od wydajności linii technologicznej. Przedmuchiwarki projektowane są zgodnie z indywidualnymi potrzebami Klienta. Przeznaczone są do ciągłego osuszania opakowań, czyli eksploatacji nieprzerywanej.

 
Opis techniczny

Butelki / słoje transportowane za pomocą przenośnika wprowadzane są do sekcji wejściowej obrotnika butelek/słoi w pozycji- otworem do góry. Odpowiednio ukształtowany śrubowo zespół prętów powoduje że przesuwające się naporowo butelki/słoje, są odwracane w osi pionowej o kąt 180° na końcu sekcji wejściowej. Tak odwrócone butelki/słoje wprowadzane są do sekcji osuszania. W sekcji tej następuje wydmuchiwanie wody ze ścianek butelek/słoi za pomocą sprężonego powietrza, a tym samym ich osuszanie.

Osuszone w ten sposób butelki/słoje wprowadzane są do sekcji wyjściowej obrotnika gdzie następuje ich odwracanie z pozycji –otworem w dół- do pozycji normalnej tzn. – otworem do góry i  przemieszczane transporterem do następnej maszyny znajdującej się w linii technologicznej.

 
przedmuch3 1

Liniowa Przedmuchiwarka Butelek typu LPB 
Wydajność (opak./godz.)Wg wydajności maszyn w linii
Wymiary gabarytowe (mm) 
długośćok. 3000
szerokośćok. 500
wysokośćok. 1300
Masa urządzenia (kg)100
Moc  zainstalowana (kW)0,5
Ciśnienie (MPa)0,7-0,8