logo
Adres : Karsy 52,
62-571, Stare Miasto, Polska
sekretariat@robak.konin.pl

Osuszacz butelek

Osuszacz butelek – zastosowanie

Liniowy osuszacz butelek typu LOB-25  jest przeznaczony do usuwania wody z butelek szklanych przed etykietowaniem. Osuszacz opakowań przeznaczony jest do usuwania cieczy z powierzchni  opakowań (butelki, słoiki, puszki itp.) wykonanych z różnych materiałów ( szkło, PET, itp.). Wydajność systemu wynosi do 25 000 szt./h dla wszystkich typów opakowań. Osuszacze projektowane są zgodnie z indywidualnymi potrzebami Klienta. Przeznaczone są do ciągłego osuszania opakowań , czyli eksploatacji nieprzerywanej.

 
Opis techniczny

Opakowania dostarczane są do osuszacza za pomocą przenośnika płytkowego.  Następnie na przenośniku opakowania są transportowane przez tunel osuszacza. Wewnątrz powietrze o bardzo dużej prędkości i temperaturze wyższej o ok. 16°C  od temperatury otoczenia wydobywające się z zestawu noży powietrznych usuwa nagromadzoną wilgoć. Noże zasilane są wolnostojącą dmuchawą odśrodkową napędzaną silnikiem o mocy dobranej odpowiednio do warunków klienta.

Oprócz bardzo wysokiej skuteczności osuszania przewyższającej dotychczasowe systemy cechuje się również niskim poborem energii, nawet do 75% niższym. W liniach rozlewniczych możemy osuszać następujące obszary:

  • boki
  • górę
  • dno
  • pod kapslem/zakrętką

 Umożliwia to m.in.:

  • etykietowanie
  • nadruk atramentowy
  • zapobieżenie korozji (pod kapslem, pod zakrętką, puszki w miejscu otwierania)
  • zapobieżenie rozwojowi bakterii

Najczęściej montuje się je przed maszynami etykietującymi, drukarkami bądź tunelami obkurczającymi folię termokurczliwą.

 
osuszacz2

Dane techniczne

LOB-25
Wydajność (but./h)25000
moc  zainstalowana (kW)11 lub 15
Wymiary gabarytowe (mm) 
długość1255
szerokość905
wysokość (uzależniona od wysokości butelki)max. 2300
Masa urządzenia (kg)100
Średnica butelek (mm)20 – 115
Wysokość butelek (mm)100 – 350

Osuszacz opakowań

Liniowy osuszacz opakowań to zaawansowane technologicznie urządzenie stosowane głównie w przemyśle spożywczym, zwłaszcza w zakładach produkujących napoje. Jego głównym zadaniem jest usuwanie nadmiaru wilgoci z powierzchni butelek przed etapem etykietowania, co pozwala na lepsze przyklejenie etykiet oraz zapobiega ich odpadaniu w trakcie transportu czy przechowywania. Liniowy osuszacz pozwala na znaczne przyspieszenie procesu etykietowania, gdyż nie ma potrzeby oczekiwania na naturalne wyschnięcie butelek ani ręcznego ich osuszania. To z kolei prowadzi do zwiększenia wydajności linii produkcyjnej oraz skrócenia czasu potrzebnego na realizację zamówień.

 Osuszacz opakowań w liniach produkcyjnych

Liniowy osuszacz opakowań jest zazwyczaj elementem skomplikowanych linii produkcyjnych, w których znajdują się m.in. automatyczne zamykarki, podajniki zakrywek maszyny do etykietowania i systemy transportujące. Dzięki zastosowaniu takich urządzeń producenci mogą obniżyć koszty związane z utratą produktów uszkodzonych na skutek złego zamykania i etykietowania opakowań czy koniecznością ponownego wykonania tych czynności. Nowoczesne urządzenia gwarantują wysoką precyzję, są przy tym energooszczędne. Oszczędności wynikające z mniejszego zużycia energii również przyczyniają się do redukcji kosztów. Liniowy osuszacz butelek jest urządzeniem stosunkowo cichym i nie generuje dużego hałasu, co wpływa na komfort pracy operatorów linii produkcyjnej. Co więcej, jego automatyzacja pozwala na zmniejszenie ilości pracy manualnej oraz ryzyka błędów ludzkich.