logo
Adres : Karsy 52,
62-571, Stare Miasto, Polska
sekretariat@robak.konin.pl

GŁOWICE SZCZĘKOWE – MAGNETYCZNE GMS-30W2, GMS-28W2

Zastosowanie

Głowice zamykające typu  GMS-30W2  oraz GMS-28W2 są urządzeniami współpracującymi z różnego typu zamykarkami. Mogą być instalowane na zamykarkach produkowanych przez  firmę  ROBAK  jak również Aroll, Zalkin. Urządzenia zamykające powinny być wyposażone w dodatkowy napęd na głowice zamykające,  zapewniając tym samym  wykonanie odpowiedniej ilości obrotów. Konstrukcja krzywki sinusoidalnej musi charakteryzować się podwójnym skokiem umożliwiając pobranie nakrętki z talerza podającego oraz wykonanie  operacji zamknięcia z odpowiednim momentem dokręcającym. Szczęki zakręcające nakrętkę są wymienne i wyłożone specjalnym rodzajem tworzywa zapewniającym odpowiedni współczynnik tarcia jak również długotrwałe użytkowanie. Moment dokręcający jest precyzyjnie regulowany za pomocą sprzęgła magnetycznego wyposażonego w magnesy Neodymowe typu N38.

Głowice zamykające typu  GMS-30W2  oraz GMS-28W2  służą do wykonywania zamknięć zakrywką typu WERONIKA 2 składającej się z zakrywki aluminiowej z umieszczoną w środku wkładką z tworzywa wyposażoną w pierścień zabezpieczający. Są wykonywane o średnicy 30,5 mm lub 31,5 mm.  Standardowe długości zakrywek wynoszą odpowiednio  50 i 60 mm.

Wykonując odpowiednią modyfikacja szczęk zamykających można przystosować  głowice do zamykania różnorodnych nakrętek wykonanych zarówno z aluminium jak i tworzywa.  Bardzo szeroki zakres średnic stosowanych nakrętek jaki i ich kształt czyni głowice bardzo uniwersalnymi. Stosowanie ich obecnie jest bardzo rozpowszechnione w przemyśle spożywczym, spirytusowym, kosmetycznym chemicznym itp. 

 
szek magn

Dane techniczne

Średnica głowicy89 mm
Wysokość głowicy450 mm
Masa głowicy5 kg