logo
Adres : Karsy 52,
62-571, Stare Miasto, Polska
sekretariat@robak.konin.pl

Paletyzatory do opakowań

Zastosowanie paletyzatorów do opakowań

Paletyzator DNP 120/A stanowi idealne rozwiązanie do paletyzacji opakowań szklanych zamykanych zakrywką metalową lub puszek. Paletyzator został zaprojektowany i skonstruowany zgodnie z normami bezpieczeństwa europejskiego i dostarczany jest ze świadectwem zgodności z normami europejskimi.

 
Opis techniczny

Załadowane i zamknięte metalową zakrywką słoje transportowane są  w rejon paletyzatora za pomocą dwóch transporterów jednorzędowych umieszczonych równolegle.

W zależności od formatu słoja, odpowiednia ich ilość wprowadzana jest do zespołu załadunkowego, a ograniczona zostaje przez gwiazdy stopujące.

Głowice magnetyczne jednorzędowe opuszczone zostają na unieruchomione wcześniej słoje i przenoszą je na stół załadowczy .

Proces przemieszczania słoi z transporterów trwa tak długo dopóty nie zostanie uformowana pełna warstwa określona wymiarami kosza załadunkowego.

Tak uformowana warstwa słoi zostaje pochwycona przez główną głowicę magnetyczną i przenoszona jest do wprowadzonego wcześniej kosza załadunkowego.

Na umieszczonej w koszu warstwie , operator układa odpowiednią  przekładkę na której zostanie umieszczona następna warstwa po wykonaniu opisanych wyżej operacji

 
1 2

Dane techniczne

DNP-120/A
Typ przekładkiPCV ( do uzgodnienia )
Wydajność (słoje/min.)do 140
Zainstalowana moc (kW)6,75
Zasilanie elektryczne380V–50Hz+zero+ziemia
Sprężone powietrze (bar)6
Zużycie powietrza45 NL
Zabezpieczenie elektryczneIP 54
Poziom hałasu w odległości  1 metraPoniżej 78 decybelli
Waga (kg)3500

 

Paletyzatory do opakowań – zalety

Jednym z głównych atutów paletyzatorów do opakowań jest ich zdolność do znacznego zwiększenia wydajności pracy w porównaniu z ręcznym układaniem towarów na paletach. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą zaoszczędzić czas i zasoby, co przekłada się na większą efektywność operacyjną. Automatyczne paletyzatory, podobnie jak transportery do butelek, potrafią obsłużyć ponad sto opakowań na minutę, co jest praktycznie niemożliwe do osiągnięcia przez pracowników fizycznych. Kolejną zaletą stosowania paletyzatorów jest ich zdolność do optymalizacji przestrzeni magazynowej. Maszyny te potrafią precyzyjnie układać opakowania na paletach, co pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni.

Paletyzatory są wyposażone w różne mechanizmy zabezpieczające, które minimalizują ryzyko uszkodzeń opakowań podczas procesu paletyzacji. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą uniknąć strat wynikających z wadliwego pakowania, co jest szczególnie istotne w przypadku delikatnych i łatwo ulegających uszkodzeniom produktów. Ponadto maszyny te potrafią automatycznie dostosować siłę nacisku do rodzaju opakowania, co zapewnia optymalne warunki przechowywania. Stosowanie paletyzatorów pozwala również na poprawę ergonomii pracy, dzięki nim pracownicy nie muszą już wykonywać męczących, monotonnych, a czasem także niebezpiecznych czynności związanych z układaniem opakowań na paletach. Ponadto automatyzacja procesów pozwala na redukcję błędów ludzkich. Paletyzatory są jednymi z najważniejszych urządzeń w dziedzinie logistyki oraz magazynowania.